Horvat sedmi na EP u Beogradu

0

Ivan Horvat s preskočenih 5,75 metara zauzeo je sedmo mjesto u skoku s motkom na Evropskom dvoranskom atletskom prvenstvu koje je danas (petak) započelo u Beogradu.

Osječanin je bio među trojicom najboljih nakon što je iz prvog pokušaja svladao 5,75 metara, ali su kasnije šestorica natjecatelja preskočila 5,80 metara. Hrvatski rekorder u skoku s motkom  ipak je više očekivao od nastupa u glavnom gradu Srbije.

Zlato je osvojio Poljak Piotr Lisek s preskočenih 5,85 baš kao i srebrni Grk Konstadinos Filippidis i brončani Poljak Pawel Wojciechowski, koji su iz više pokušaja svladali tu visinu.

Ivana Lončarek nije se uspjela plasirati u finale utrke na na 60 metara prepone podijelivši 10. mjesto u polufinalu. U svojoj polufinalnoj skupini je podijelila 5. mjesto s Nizozemkom Sharonom Baker u vremenu 8.20 sekundi. Četiri najbolje atletičarke iz dvije skupine izborile su nastup u finalu. Lončarek je bolje vrijeme ostvarila u kvalifikacijama, 8.12 sekundi.

Ana Šimić je imala odličan nastup u kvalifikacijama skoka u vis. Na zaletište je izlazila triput i iz prvog pokušaja preskočila sve tri visine (181,186 i 190 cm) te je podijelila prvo mjesto s aktualnom olimpijskom pobjedicom i europskom prvakinjom na otvorenom 37-godišnjom Španjolkom Ruth Beitiom. Kako je samo osam skakačica, od 21 koliko ih se našlo na startnoj listi, preskočilo 190 cm, kvalifikacije su prekinute, iako je norma bila postavljena na 193 cm, te će tih osam nastupiti u subotnjem finalu koje započinje u 16.30 sati.