Hrvatska bez polufinala

0

Uvjerljivim porazom od Francuske, uz trijumf Norveške nad domaćinom Poljskom, hrvatska muška rukometna reprezentacija ostala je bez izgleda za plasman u polufinale Europskog prvenstva.

Francuska je u Krakowu slavila nad Hrvatskom 12. put u 20 međusobnih susreta, uz jedan remi i 7 pobjeda Hrvatske. Ova im je pobjeda, 32:24, bila i najuvjerljivija. Naši su treći i posljednji put poveli u 7. minuti, 3:2, posljednje izjednačenje bilo je 6:6 točno na isteku prve četvrtine susreta. U 22. smo minuti posljednji put bili na minus jedan (9:10), da bi Francuzi sljedećih 15 minuta dobili s 12:2 za maksimalnih 11 razlike (11:22). Do kraja Hrvatska nije prišla ispod minus sedam. Omeyer nam je opet spustio roletu, imao je 16 obrana, dvostruko više od našeg vratarskog dvojca Alilović (7)-Stevanović (1). Najefikasniji u redovima naše reprezentacije bio je Duvnjak s 5 golova.

Imali smo velikih problema u obrani. Nismo bili pokretljivi, nismo radili prekide. Jako je teško tako igrati, osobito protiv tako kvalitetnog protivnika kao što je Francuska. Nisu nas ničim iznenadili, sve smo to vidjeli na videu i taktički pripremili. Ali teško je kad ne igraš na maksimumu protiv dobrog protivnika. Defanzivno nismo bili ni blizu maksimuma. U ozbiljnoj utakmici taj segment ne smije izostati. Pali smo i mentalno i fizički, zaključio je hrvatski izbornik Željko Babić.

Zbog visokog poraza, izgledi za plasman u polufinale bili su tek teoretski. I oni su nestali dva sata kasnije, kad je Norveška nanijela prvi poraz domaćinu Europskog prvenstva Poljskoj s 30:28. Poljska je odlično otvorila utakmicu, prvih 10 minuta dobila sa 6:3, na poluvremenu zaostajala za tek jedan pogodak (15:16), ali u drugom poluvremenu nije bilo nijednog izjednačenja iako ni Norveška nije uspjela otići preko tri gola razlike.

U ponedjeljak je Hrvatska slobodna, sastaju se Makedonija-Norveška i Poljska-Bjelorusija. U srijedu će Hrvatska igrati u Krakowu protiv Poljske, u petak u Wroclawu utakmicu ili za 7. ili za 5. mjesto.