Hrvatska bolja i od Belgije

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u Kijevu na turniru C skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Belgija je nadigrana sa 6:1 (4:1).

U petoj minuti, nakon prodora Novaka po lijevoj strani, Josip Suton je loptu koju je kratko odbio vratar Zemmouri lijevom nogom poslao u gol. Sredinom prvog poluvremena Jelovčić je izveo slobodni udarac, gurnuo loptu lijevo za Tihomira Novaka koji je pogodio za 2:0. Dvije minute kasnije Novak je iz auta asistirao Dariju Marinoviću za treći gol Hrvatske. Belgija se pokušala vratiti u utakmicu s petim igračem u polju umjesto golmana, što je iskoristio Jakov Grcić koji je u 16. minuti preko cijelog igrališta pogodio prazan gol za 4:0. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Ibrahim Adnane je postigao počasni pogodak za Belgiju. Bio je to prvi udarac Belgijanaca u okvir gola, a Hrvatska ih je u prvom dijelu imala 11.

U nastavku je Ivo Jukić imao nešto više posla i skupio 6 obrana, a jednom je s crte gol spasio i Grcić. Ali Hrvatska je opet imala više od igre.U 25. minuti Marinović se drugi put upisao u strijelce. Pored Zaafa je stvorio sebi prostor za udarac i ljevicom probušio Zemmourija. U završnici su Belgijanci opet pokušali s igračem-golmanom, što je kaznio Vedran Matošević i nepune četiri minute prije kraja s centra poslao loptu u mrežu za konačnih 6:1.

Hrvatska se u utorak sastaje s domaćinom turnira Ukrajinom koja je u prvom kolu svladala Belgiju s 1:0. Pobjednik skupine će početkom sljedeće godine igrati na Futsal Euru u Sloveniji, dok će drugoplasirana reprezentacija vizu za Sloveniju tražiti u doigravanju.