Hrvatska bolja od Crne Gore

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija nadigrala je u Kijevu Crnu Goru s 4:0 (1:0) u prvom kolu turnira C skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Sloveniji.

Hrvatska je povela u 7. minuti golom Jakova Grcića na pas Novaka iz slobodnog udarca. Do odmora se rezultat nije mijenjao, da bi u početne tri i pol minute drugog poluvremena izabranici Mate Stankovića osigurali pobjedu. Na 2:0 je povisio Josip Suton uz asistenciju Jelovčića iz kuta, a treći je gol djelo Tihomira Novaka, opet nakon Jelovčićevog kornera. Protokol je zaključio Dario Marinović na ulasku u posljednju četvrtinu utakmice. Na drugoj je stativi dočekao udarac Grbeše s lijevog krila.

Hrvatska je dominirala u svim segmentima futsala. Omjer udaraca prema golu bio je 50-15, udaraca u okvir gola 19-6, uz jednu vratnicu Hrvatske.

Hrvatska u nedjelju u podne igra s Belgijom, a u utorak u 18 sati protiv domaćina turnira Ukrajine.

Pobjednik skupine izravno ide na Futsal Euro koji će se početkom sljedeće godine igrati u Sloveniji dok sedam drugoplasiranih i najbolja trećeplasirana reprezentacija ulaze u doigravanje za preostala četiri mjesta.