Hrvatska bolja od Crne Gore

0

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija svladala je Crnu Goru s 23:22 pred 3 tisuće gledatelja u Spaladium Areni u 3. kolu 4. skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Sredinom prvog poluvremena gošće su imale četiri gola prednosti, 6:10. Hrvatska je do poluvremena izjednačila (13:13), ali je do prvog vodstva došla tek sredinom drugog poluvremena, 18:17. U 47. minuti naše su djevojke prvi put stekle dva gola prednosti, 20:18, da bi kod 21:19 i 22:20 propustile nekoliko napada za odvajanje na tri pogotka razlike. Crna Gora nije realizirala napad za izjednačenje kod 22:21, a nakon minute odmora Ćamila Mićijević 45 sekundi prije kraja zabija za 23:21. Smanjila je Petrović, ali prekasno, Hrvatska je izborila važna dva boda na putu za Europsko prvenstvo koje će se u prosincu održati u Švedskoj.

Andrea Penezić dala je 11 golova, podijelila nekoliko asistencija i dala velik doprinos u obrani. Sonja Bašić je 6 puta pogodila crnogorsku mrežu, a Ivana Kapitanović skupila 12 obrana. Crnu Goru je s 10 golova predvodila Milena Raičević. Isti rivali srest će se već u subotu u Baru.

Slovenija je nadigrala Makedoniju s 35:17. Nakon tri kola, Hrvatska ima maksimalnih 6 bodova, Crna Gora 4, Slovenija 2, a Makedonija 0 bodova. Uz gostovanje u Baru, izabranice Gorana Mrđena još će igrati sa Slovenijom u gostima 2. lipnja i Makedonijom kod kuće 5. lipnja.