Hrvatska doručkovala Maltu

0

U 3. i posljednjem kolu B skupine Europskog vaterpolo prvenstva u Beogradu, Hrvatska je nadigrala Maltu s 22:2 (7:1, 5:1, 5:0, 5:0).

Jedva da je to bio i lakši trening za naše. Veći im je protivnik bila budilica (utakmica je počela u 09.30) nego Malta. S 2:1 sredinom prve, Hrvatska je otišla na 10:1 sredinom druge četvrtine. Zabila je Malta još jednom, da bi završnih 12 minuta Hrvatska dobila s 12:0.

Po četiri su gola dali Bušlje i Sukno, po tri Bukić i Šetka, po dva Burić, Vukičević i Macan, po jedan Petković i Lončar. Nisu se upisali tek Pavlović (nije ni pucao) i Joković (jedan promašeni šut). Marko Bijač je imao 7 obrana. Vrijedi spomenuti i strijelce za Maltu – Gabarretta i Meli moći će unucima pričati kako su dali gol olimpijskim pobjednicima.

Hrvatska s drugog mjesta ulazi u osminu finala, gdje će u subotu u 20.15 igrati s Nizozemskom. Pobjeda  donosi u utorak dvoboj s prvoplasiranom reprezentacijom skupine D, a hoće li to biti Grčka ili Mađarska znat će se u petak.