Hrvatska druga na svijetu

0

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je svoj najveći uspjeh osvajanjem drugog mjesta na 21. Svjetskom prvenstvu u Rusiji. U spektakularnom finalu Francuska je u Moskvi slavila s 4:2.

Francuska je povela u 18. minuti. Brozović je faulirao Griezmanna, koji je iz slobodnog udarca ubacio loptu prema hrvatskom golu, a Mandžukić je glavom poslao u desne rašlje Subašića.

Hrvatska je izjednačila deset minuta kasnije. Kante je za prekršaj na Perišiću dobio žuti karton, Modrić je ubacio, Vrsaljko, Mandžukić i Lovren glavometom prebacili za Vidu koji je spustio do Perišića čiji udarac je okrznuo Varanea i odsjeo u mreži.

U 34. je Griezmann izveo korner, lopta je preskočila Matuidija i Perišića pogodila u ruku. Sudac Pitana je nakon dojave iz VAR sobe pogledao snimku i dosudio penal iz kojeg je Griezmann zabio za 2:1. Subašić je otišao u lijevi, a Griezmann je poslao loptu u njegovu desnu stranu. Igrala se 39. minuta.

U 59. je Francuska povećala prtednost. Pogba je dugom dijagonalom izbacio Mbappea koji je prošao po desnom krilu, vratio loptu u srce kaznenog prostora, a Griezmann je produžio do Pogbe. Prvim je udarcem, desnicom s 18 metara, pogodio Modrića, a odbijenu loptu je ljevicom s ruba kaznenog prostora smjestio u desni kut Subašića. Hrvatski vratar nije stigao reagirati jer od Modrića i Girouda nije ni vidio loptu na vrijeme.

Sve dvojbe oko svjetskog prvaka otklonio je Kylian Mbappe u 65. minuti. Lucas je pobjegao po lijevoj strani, dodao do Mbappea, kojeg Vida nije uspio blokirati, a napadač PSG-a je s 25 metara pogodio Subašićev donji desni kut.

Tračak nade vratio je Mario Mandžukić uz veliku pomoć francuskog vratara Huga Llorisa. Umtiti mu je u 69. minuti vratio loptu, Mandžukić je dolazio u punom trku, a Lloris se nije riješio lopte, već je pokušao dribling. Nije uspio, Mandžukić je jednim dodirom „poništio“ svoj autogol i smanjio na 4:2.

Hrvatska je igrala u sastavu: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (od 82. Pjaca) – Rakitić, Brozović – Rebić (od 71. Kramarić), Modrić, Perišić – Mandžukić.