Hrvatska izgubila od Argentine u Kairu

0

Hrvatski rukometaši su porazom od Argentine s 23:19 (12:12) vjerojatno ostali bez plasmana u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Ostaje još samo teorija u ponedjeljak, pobjeda protiv Danske i da Katar svlada Argentinu.

Hrvatska je katastrofalno ušla u utakmicu. Argentina je nakon 5 minuta igre vodila 5:0, a isti je rezultat bio na semaforu nakon 10 minuta igre. Prvi su gol naši dali tek u 11. minuti. Uslijedilo je 5 sjajnih minuta, s 1:6 na 6:7. Ivan Čupić je u prvom poluvremenu dao 7 golova bez promašaja. Ivan Pešić je kod 10:7 za Argentinu obranio zicer. Čupić i Pešić su najzaslužniji za izjednačenje na 12:12 u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Mamić je pogodio stativu u kontri za prvo vodstvo.

Nadali smo se boljem nastavku nakon što smo ipak poveli 13:12. Ali Argentina je odgovorila s 3 gola zaredom. Držali su naši priključak do 16:15, a onda 15 minuta ostali bez gola. Otišla je Argentina na 18:15, te u završnici s nekoliko golova na prazna vrata osigurala uvjerljivu pobjedu.

Mađarska je pobijedila Poljsku s 30:26 pa su Mađarska i Španjolska osigurale četvrtfinale.