Hrvatska izgubila u Turskoj, ali s prvog mjesta čeka listopadski rasplet

0

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je u Eskisehiru od Turske s 0:1, ali s prvog mjesta ulazi u posljednja dva kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U petoj minuti Kovačić je propustio prvu priliku. Brozović mu je gurnuo loptu ulijevo, Kovačić se odlučio za udarac iako je mogao i asistirati Kaliniću, ali je Babacan obranio. Na isteku devete minute, preslik akcije koja je donijela Hrvatskoj pobjedu protiv Kosova u nedjelju. Modrić je izveo slobodni udarac s lijeve strane, Kalinić prebacio na drugu stativu prema Vidi, ali mu je Yilmaz pred nosom rukom odnio loptu, koja je pogodila vratnicu! Minutu i pol kasnije, nakon izgubljene lopte Modrića na tridesetak metara, Turci su brzo proigrali, Turan je u petercu uposlio Tosuna koji je pucao pored gola.

U 51. minuti Modrić je izveo slobodni udarac s tridesetak metara, Lovren je bio najviši u skoku, ali je Babacan bio na mjestu. Tri minute kasnije, nakon kornera je Ayhan tukao iz voleja, ali neprecizno. U 56. minuti uslijedio je udarac Yilmaza glavom pored gola na ubačaj Sahina. Minutu kasnije Modrić je namjestio zicer za Perišića koji je s lijeve strane kaznenog prostora desnom nogom ciljao suprotni kut, ali nije bio precizan. U 69. je Badelj blokirao udarac Calhanoglua. U 74. ni Brozović desnicom nije pogodio cilj.

A onda, u 75. minuti, Turska je povela na oduševljenje 30 tisuća navijača. Pucao je Ozyakup, odbio Subašić, ali točno na nogu Tosuna koji je pogodio njegov bliži, donji lijevi kut. U 90. Brozović nije pogodio glavom nakon ubačaja Badelja.

Island je nadigrao Ukrajinu 2:0 golovima Hajdukovog «krvnika» Gylfija Sigurdssona u 47. i 66. minuti. Finska je golom Pukkija u 83. minuti u Skadru svladala Kosovo s 1:0. Dva kola do kraja kvalifikacija, Hrvatska i Island imaju po 16 bodova, a Turska i Ukrajina po 14. Hrvatska će u listopadu dočekati Finsku, a potom gostovati u Ukrajini. Važan će biti i dvoboj Turska-Island, dok Ukrajina ide u goste Kosovu. S dvije pobjede Hrvatska sigurno ide u Rusiju jer ima bolji međusobni omjer s Islandom (2:0, 0:1).

Hrvatska je nastupila u sastavu: SubašićVrsaljko (od 84. Čop), Lovren, Vida, PivarićModrić, BadeljBrozović, Kovačić (od 71. Kramarić), PerišićN. Kalinić (od 62. Mandžukić).