Hrvatska jača od Francuske

0

Nakon uvjerljivog poraza od Srbije (6:13), hrvatska vaterpolo reprezentacija u drugom je kolu B skupine Europskog prvenstva u Beogradu nadigrala Francusku s 20:5 (7:0, 1:1, 8:2, 4:2).

Sasvim drugo lice pokazala je Hrvatska u odnosu na otvaranje prvenstva. Moćna, rasplivana, u obrani čvrsta i nepropusna, a u napadu rasplivana i raspucana. Donijelo je to rješenje pitanja pobjednika već u prvoj četvrtini, pri čemu još Sandro Sukno kod 7:0 nije iskoristio peterac. Mali su predah naši uzeli u drugoj dionici, u kojoj je poentirao tek Boris Pavlović u posljednjim sekundama, da bi treća četvrtina donijela novu golijadu u francuskoj mreži.

Četiri gola dao je Joković, po tri Petković i Sukno, po dva Burić, Vukičević, Bušlje i Pavlović, a po jedan Bukić i Šetka. Nisu se upisali u strijelce tek Lončar i Macan, imali su po jedan pokušaj. Pavić je u prvoj četvrtini obranio jedini udarac u okvir svog gola, u ostale tri četvrtine Bijač je skupio četiri obrane. Ukupno su Francuzi uputili 21 udarac, od čega ih je tek 10 išlo u okvir, a naši 32 udarca, od čega 27 u okvir.

Hrvatska u 3. kolu u četvrtak u 09.30 igra protiv Malte. U osminu finala će izabranici Ivice Tucka s druge pozicije, što za protivnika u osmini finala nudi Nizozemsku koja je sa 6:5 svladala Slovačku. U četvrtfinalu će naši ići na pobjednika skupine D – Mađarsku, Grčku ili Rusiju.