Hrvatska je vaterpolski prvak svijeta!

0

Hrvatska je treći put vaterpolski prvak svijeta!

U finalu Svjetskog prvenstva u Dohi, Hrvatska je petercima pobijedila Italiju 15:13.

Barakude su slavile petercima nakon 11:11 s Italijom u dvoboju s rekordnih 11 izjednačenja. Presudio je, kao i u polufinalu s Francuskom, rezervni vratar Mate Anić.

Harkov je nakon 40 sekundi igre realizirao igrača više. Di Fulvio je sjajnim udarcem izvana pored bloka Žuvele izjednačio na ulasku u drugu minutu. Više od tri minute čekalo se na novi gol, a zabio ga je opet Harkov nakon sjajnog driblinga. Naši nažalost nisu realizirali dvije situacije s igračem više za povećanje prednosti pa je Presciutti novim udarcem izvana u 7. minuti izjednačio. Pola minute do kraja prve četvrtine Fondelli je s igračem više donio Italiji prvo vodstvo, 3:2.

Druga četvrtina počela je kao i prva – golom Harkova nakon 45 sekundi. Di Fulvio je još jednom potegao izvana i vratio prednost Talijanima. Marinić Kragić je realizirao igrača više za 4:4. Točno dvije minute do kraja druge četvrtine Vrlić je na asistenciju Butića izborio peterac koji je Marinić Kragić iskoristio za vodstvo Barakuda. Ravnotežu je vratio Presciutti s igračem više.

Treća četvrtina počela je kao i prve dvije – golom Harkova. Ovaj put s igračem više nakon 28 sekundi. Izjednačio je 15 sekundi kasnije Fondelli iz peterca koji je suđen umjesto očitog kontrafaula Di Fulvija. Isti je igrač izborio još jedan peterac nakon što je našima suđen kontrafaul pa je Fondelli donio Italiji 7:6. Fatović je s igračem više asistirao Vrliću za sedmo izjednačenje. Imali su naši dva puta igrača više za novu prednost, ali je Lazićev šut zaustavila greda, a potom su blokirani udarci Fatovića i Vukičevića. Talijani su u jednoj akciji dva puta imali igrača više, ali je Bijač ostavio na semaforu 7:7 svojom sedmom obranom. Hrvatska je 41 sekundu do kraja treće četvrtine povela 8:7 u kontri 3 na 2 s igračem više na još jednu sjajnu asistenciju Butića. Prednost je spektakularnom obranom sačuvao Bijač.

Četvrta četvrtina nije počela golom Harkova nego Marzialija kojem se sretno odbila lopta nakon nove Bijačeve obrane. 5 minuta i 10 sekundi Biljaka je na asistenciju Fatovića s igračem više donio našima 9:8. Za novo se izjednačenje pobrinuo Fondelli s igračem više, desnom rukom je s desne strane iznenadio Bijača koji je očekivao dodavanje. Žuvela je s igračem više izgubio loptu. Tri minute prije kraja je Jerko Marinić Kragić „probio” talijanskog vratara Del Lunga za svoj 13. gol u Dohi i novo vodstvo Hrvatske. Za deseto se izjednačenje pobrinuo Condemi s igračem više. Naši su imali priliku s igračem više, ali je Del Lungo obranio udarac Fatovića. Sto sekundi prije kraja Fondelli je iz peterca zabio svoj peti gol za vodstvo Italije 11:10. Naši nisu realizirali igrača više, udarac Marinića Kragića je završio u bloku. Ostala je još jedna prilika, 29 sekundi za posljednji napad u koji je krenuo i Bijač. Burić je pet sekundi prije kraja zabio za 11:11! Fondelli je pucao, a Bijač desetom obranom odveo finale u peterce!

Marinić Kragić je svladao Del Lunga, Fondelli Anića, a Del Lungo je obranio peterac Fatoviću. Presciutti je svladao Bijača. Burićev je gol potvrdio VAR, iako je Del Lungo bio blizu nove obrane. Anić je stao na gol, a Echenique pogodio gredu. Harkov je pogodio, Anić obranio Di Fulviju, a Žuvela donio zlato Barakudama! Pokušali su i Talijani promjenom golmana, ali im nije pomoglo.