Hrvatska nadigrala Mađarsku!

0

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u Rouenu je nadigrala Mađarsku s 31:28 (11:11) u prvoj utakmici 2. kola C skupine Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Željko Babić Mađarima je pripremio taktičko iznenađenje – igru sa sedam igrača u polju, bez golmana. Nije to dalo naročitog ploda. Pet i pol minuta trebalo je za prvi gol Hrvatske, Štrlek je iz kontre izjednačio na 1:1. Poveli su naši prvi put 3:2, Mađari odgovorili s četiri gola zaredom i Babić je kod 3:6 pozvao minutu odmora. Prišla je Hrvatska nakratko na 6:5, a Mađari vratili plus tri, 8:5. Kod 9:6 su imali priliku s igračem više steći i značajniju prednost, ali dva napada nisu realizirali. Tukli su i prema praznom golu, Ivić se vratio u posljednji tren i akrobatski sačuvao mrežu. Što im nije uspjelo s igračem više, napravili su s igračem manje za 11:7. Doduše, i oni su to kompenzirali igrom bez golmana. Promijenili su naši obranu, s 5-1 prešli na 6-0. Štrlek je s dva gola prepolovio zaostatak, Duvnjak potegao za 11:10 , a Šebetić 20 sekundi do poluvremena izjednačio.

Četiri minute se čekalo na prvi gol u drugom poluvremenu. Zabio ga je Duvnjak za drugo vodstvo Hrvatske na utakmici, 12:11. Ali Mađarska je za manje od minute opet povela. U sljedećih minutu i pol Mamić i Duvnjak zabijaju za 14:13, ali je i ta prednost trajala tek desetak sekundi. Držali su naši ipak minimalnu prednost, 15:14, 16:15. Cindrić je povisio na 17:15, ali je Mikler obranio Mandaliniću sedmerac, a Horvat pogodio dvije stative jednim udarcem. Održavali su naši jedan do dva gola prednosti, a Kontrec s igračem više napokon digao na plus tri, 21:18. Ušli su naši u zadnjih 10 minuta s plus 4 (23:19), imali su dva puta i pet golova razlike (26:21, 27:22). Isključenje Stepančića pružilo je nadu Mađarskoj, ali je Ivić tri minute prije kraja kod plus tri skinuo važnu loptu, upisao svoju desetu obranu i Hrvatska je došla do slavlja. Igračem utakmice proglašen je Manuel Štrlek koji je postigao 6 golova.

Preostale dvije utakmice 2. kola, Čile-Njemačka i Saudijska Arabija-Bjelorusija, na rasporedu su u nedjelju. Hrvatska će u 3. kolu u ponedjeljak u 20.45 igrati protiv Bjelorusije.