Hrvatska u nadoknadi iz poraza u pobjedu!

0

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko U-21 prvenstvo. U Varaždinu je svladala Bjelorusiju s 2:1.

Hrvatska je cijelo vrijeme imala inicijativu i gotovo dvije trećine vremena loptu u svom posjedu, ali je realizacija zakazala, a Bjelorusija iskoristika dekoncentriran ulazak naše reprezentacije u drugo poluvrijeme i golom Bahara nakon kornera povela. Hrvatska je do velikog preokreta došla u sudačkoj nadoknadi. U 93. minuti Karačić je poslao s centra loptu prema protivničkom šesnaestercu, na desetak metara od gola Lorenco Šimić je glavom bio viši od ruku bjeloruskog vratara Šerbickija, a lopta je u visokom luku pala iza crte gola. Agilni Fran Karačić je u posljednjoj, 5. minuti nadoknade izborio slobodni udarac na desnom krilu. Izveo ga je Andrija Balić, koji je u 77. minuti ušao umjesto Nikole Vlašića. Ubacio je Balić prema drugoj stativi, a tamo je na 7 metara Filip Benković nadvisio trojicu gostujućih nogometaša i naciljao suprotnu malu mrežu za veliko slavlje Hrvatske.

Hrvatska je tako nakon pobjede u Moldaviji s 3:0 zadržala maksimalni učinak, a u ponedjeljak će, također u Varaždinu, igrati s Češkom, koja je s Bjelorusijom na svom terenu odigrala 1:1. Grčka je dobila Moldaviju u Kišinjevu s 2:0 postigavši oba pogotka s igračem više u završnih pola sata. Grčka ima 9 bodova, Hrvatska 6 i utakmicu manje, a Bjelorusija 4 boda i utakmicu više. Moldavija ima 3 boda i utakmicu više, Češka bod iz jedine dosad odigrane utakmice, dok je na začelju ljestvice San Marino bez bodova iz dvije utakmice. Završni turnir odigrat će se u Italiji i San Marinu u ljeto 2019. godine. Pobjednici 9 kvalifikacijskih skupina pridružit će se Italiji, a četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije razigravati za preostala dva mjesta.

Momčad Nenada Gračana nastupila je u sljedećem sastavu: Posavec, Karačić, Benković, Šimić, Sosa, Šunjić, Ivanušec (od 57′ Turčin), Moro, Vlašić (od 77′ Balić), Brekalo, Jakoliš.