Hrvatska osigurala četvrtfinale SP u Budimpešti

0

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u 2. kolu svjetskog prvenstva u Budimpešti pobijedila je Rusiju sa 10:8 (1:3,3:3,4:1,2:1 ) te je tako osigurala prvo mjesto u skupini D i izravan plasman u četvrtfinale.

Puno teže nego se očekivalo “Barakude” su stigle do druge pobjede na svjetskoj smotri. Rusi su puno bolje otvorili utakmicu. Imali su 2:0, 4:2 pa čak i 6:3 na 10 sekundi do kraja druge četvrtine kada je kapetan Sukno zabio četvrti hrvatski gol. U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Fatović je na dvije minute i 15 sekundi od kraja trećeg perioda pogodio za 7:6 što je bilo prvo vodstvo naše reprezentacije. Gol odluke za 10:8 djelo je Lončara minutu i 22 sekunde do kraja utakmice.

Maro Joković je postigao 4 gola, Sandro Sukno 3, dok su se po jednom u strijelce upisali Anđelo Šetka, Luka Lončar i Loren Fatović.

U posljednjem, 3. kolu skupine D Hrvatska u petak u 13.30 sati igra protiv autsajdera Japana.