Hrvatska poražena od Portugala 1:4

0

Hrvatska nogometna reprezentacija porazom 4:1 (1:0) od Portugala u Portu u susretu prvog kola skupine 3 Lige A započela je svoj nastup u drugom izdanju Lige nacija.

Portugal je poveo pred kraj prvog poluvremena golom Joaoa Cancela (41), na 2:0 povisio je Diogo Jota (58), za 3-0 strijelac je bio Joao Felix (70), da bi u sudačkoj nadoknadi svaki sastav postigao po pogodak. Prvo je u prvoj minuti nadoknade Petković (90+1) smanjio na 3:1, da bi u posljednjim sekundama Andre Silva (90+4) pogodio za konačnih 4:1.

Hrvatska se ravnopravno držala sa svojim domaćinom na Dragau samo u prvih 10-ak minuta, a zatim je Portugal u potpunosti zagospodario terenom. Poglavito su domaćini bili opasni po svojoj desnoj strani po kojoj je “ordinirao” Joao Cancelo, kojega Barišić nikako nije uspijevao obuzdati.

Hrvatska je do pogotka stigla početkom sudačke nadokande kada je Perišić osvojio loptu na 30-ak metara od portugalskog gola i dodao Rebiću koji je odlično proigrao Petkovića koji je utrčao u kazneni prostor domaćih i pogodio za konačnih 3:1.
Ipak, na samom isteku utakmice Andre Silva je u gužvi pred našim vratima nakon još jednog udarca iz kuta bio brži od Jedvaja i skrenuo loptu u gol za konačnih 4:1.

Bio je ovo šesti međusobni susret Hrvatske i Portugala i peta pobjeda aktualnih europskih prvaka uz jedan remi. Hrvatska je u tih šest susreta postigla samo dva pogotka uz 12 primljenih.

Za tri dana Hrvatska će u susretu drugoga kola gostovati u Saint-Denisu protiv svjetskog prvaka Francuske, još jedne reprezentacije koju nikada nije pobijedila. U šest dvoboja protiv “trikolora” “vatreni” su ostvarili dva remija uz četiri poraza.