Hrvatska preslaba za Italiju

0

Hrvatska ženska vaterpolo reprezentacija pretrpjela je i treći poraz na Europskom prvenstvu u Beogradu. Nakon Španjolske (3:29) i Srbije (4:8), izgubila je i od Italije s 31:2 (8:0, 7:0, 8:1, 8:1).

Od dvoboja s Talijankama nije se puno ni očekivalo u našem taboru s obzirom na veliku razliku u kvaliteti. Nakon emotivnog pražnjenja protiv Srbije, važno je bilo vratiti dah pred dvoboje s Francuskom u nedjelju i Njemačkom u utorak. Rezultat je ipak previsok, a tek na isteku 18. minute susreta Ivana Butić našla je put do talijanske mreže za 17:1. U posljednjoj se četvrtini iz kontranapada u strijelce upisala i Dina Lordan za 25:2. Alexandra Ratković upisala je 3 obrane, a prvi je put na gol stala i Sara Srhoj koja je također obranila tri udarca Talijanki.