Hrvatska prvi put nadigrala Italiju!

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija prvi je put pobijedila Italiju. U prijateljskoj utakmici u Zadru izabranici Mate Stankovića slavili su s s 2:1 (0:0).

Pred oko 1500 gledatelja u dvorani Krešimir Ćosić, u prvom poluvremenu nije bilo golova, iako su obje reprezentacije imale dvije do tri izgledne situacije za vodstvo. Do gola je prva došla Hrvatska, i to već u drugoj minuti nastavka. Suton je proigrao Jelovčića koji je sa stative pospremio loptu u mrežu. U završne tri minute Italija je krenula po izjednačenje s igračem-golmanom, što je Suton kaznio golom s vlastite polovice igrališta u prazna vrata za 2:0. Činilo se da je Hrvatska osigurala pobjedu, ali je Manforio 15 sekundi prije kraja pogodio za 2:1, a Merlim očajničkim pokušajem na isteku vremena gotovo s centra pogodio stativu. Isti će se rivali na istom mjestu sastati i u petak, također u 19 sati.