Hrvatska se vraća kući, Danska zalupila vrata četvrtfinala

0

Hrvatski rukometaši ostali su bez četvrtfnala Svjetskog prvenstva u Egiptu. Katar je svladao Argentinu s 26:25, ali je Danska bila bolja od Hrvatske s 38:26.

U Kairu je još Japan s 29:25 pobijedio Bahrain. U New Capitalu su igrali Brazil-Urugvaj 37:17, Španjolska-Mađarska 36:28 i Poljska-Njemačka 23:23.

Argentina je tri četvrtine utakmice vodila, imala je 12:6 i 19:15. Katar je preokrenuo utakmicu, pobijedio i dao priliku našim rukometašima da pobjedom protiv Danske osiguraju nastavak natjecanja.

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu i držala prednost do 7:6. Danska je pred kraj prvog poluvremena imala 16:15, a sredinom drugog poluvremena 32:18 (serija 16:3!).

Parovi četvrtfinala su Španjolska-Norveška, Danska-Egipat, Francuska-Mađarska i Švedska-Katar.