Hrvatska u finalu Svjetskog prvenstva nakon drame peteraca!

0

Hrvatski vaterpolisti su u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi! Petercima su nakon 11:11 svladali Francusku. Protivnik će im u subotu u 15.30 biti Italija koja je s 8:6 pobijedila Španjolsku.

Presudila je šesta serija peteraca u kojoj je Ivica Tucak poslao na gol Matu Anića umjesto Marka Bijača, a Anić je obranom odveo Barakude u finale.

Za Hrvatsku će to biti četvrti, a za Italiju osmi nastup u finalima Svjetskih prvenstava. Naši su bili prvaci svijeta 2007. i 2017., a Talijani 1978., 1994., 2011. i 2019.

Imali su naši u prvoj četvrtini 2:0 i 3:1. U drugoj su Francuzi tri puta izjednačili rezultat, a naši su se tri puta vratili u minimalnu prednost. Punih 8 minuta je na semaforu stajalo 6:5, Fontani je obranio kontru Fatovića te udarce Marinića Kragića i Burića, ali su ga Barakude u završne tri minute treće četvrtine tri puta „probile” za najveću prednost – 9:6.

Francuska je vratila neizvjesnost s dva gola u prve dvije minute posljednje četvrtine. Burić je na asistenciju Harkova riješio igrača više za 10:8, ali je Vernoux iz peterca smanjio na 10:9, a dvije i pol minute prije kraja Bouet s igračem više izjednačio na 10:10. Žuvela je s igračem više izgubio loptu i skrivio isključenje, ali je Bijač obranio udarac Boueta. Burić je 69 sekundi prije kraja izborio novog igrača više. Nakon minute odmora, Fatović je zabio za 11:10. Žuvela je opet isključen a Khasz desnom rukom s desne strane pogodio za 11:11. Do kraja je ostalo 16 sekundi koje Barakude nisu iskoristile.

Sigurni su bili s 5 metara u prvih 5 serija Marinić Kragić, Khasz, Fatović, Bouet, Burić, Vernoux, Žuvela, Marion-Vernoux, Vukičević i Bodegas. Krenulo se ispočetka istim redoslijedom. Marinić Kragić je opet bio siguran. Khasz nije, Anić ga je pročitao i uveo Hrvatsku u finale.

U regularnom dijelu utakmice Fatović je dao 3 gola, Harkov i Marinić Kragić po 2, a Biljaka, Lazić, Žuvela i Burić po jedan. Bijač je imao 11 obrana.