Hrvatske rukometašice ostvarile su i drugu pobjedu na Euru u Danskoj

0

Hrvatske rukometašice ostvarile su i drugu pobjedu na Euru u Danskoj. U Koldingu su nakon Mađarske svladale i prvaka svijeta Nizozemsku s 27:25. Tako su i prije zadnjeg kola C skupine osigurale plasman u drugu fazu natjecanja.

Hrvatska je povela 4:1 i držala prednost do 11:8. Sljedeće 4 minute Nizozemke su dobile s 5:0 i na odmor otišle s prednošću 14:13. Šest i pol minuta prije kraja su svjetske prvakinje zadnji put povele, 24:23. Hrvatska je s tri gola zaredom došla do 26:24. Na ulasku u završne tri minute Nizozemska je smanjila na 26:25. Imala je i napad za izjednačenje, ali na ulasku u zadnju minutu Abbingh gubi loptu, a Larissa Kalaus u kontri zabija za 27:25.

Larissa Kalaus je dala 9 golova, Ćamila Mićijević 6, Dora Krsnik 4, Paula Posavec, Katarina Ježić i Andrea Šimara po 2, a Josipa Mamić i Marijeta Vidak po 1. Tea Pijević je imala 15 obrana.

U utorak će u 18.15 igrati Hrvatska-Srbija, a u 20.30 Nizozemska-Mađarska. Hrvatska ima 4 boda, Srbija i Mađarska po 2, a Nizozemska je bez bodova. Tri najbolje reprezentacije prenijet će međusobne rezultate u drugu fazu natjecanja.