Hrvatski malonogometaši na korak od plasmana na Futsal Euro!

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija u trećem je kolu kvalifikacija za Futsal Euro ostvarila treću pobjedu. Nakon 4:1 protiv Albanije u Varaždinu i Danske u Aarhusu, u Osijeku je pala i Ukrajina s 3:2 (1:2).

Već nakon 69 sekundi igre Hrvatska je povela. Josip Suton je nakon duplog pasa s Jelovčićem zatresao mrežu. U 9. minuti je nakon kornera Pediaš izdaleka naciljao donji lijevi kut Luketina za 1:1. Minutu i pol prije prvog poluvremena za preokret je pogodio Mališko nakon što Luketin nije uspio presjeći dugu dijagonalu.

Ukrajinci nisu uspjeli sačuvati vodstvo. Pet i pol minuta prije kraja Perić je poslužio Jelovčića za 2:2. Isti je dvojac zamijenio uloge za novi i konačni preokret. Marinović je dao za Jelovčića koji je s lijeve strane gurnuo desno za Perića i prednost Hrvatske. Ukrajina je preostale 2 minute i 13 sekundi odigrala s letećim golmanom, ali nije ozbiljnije ugrozila Luketina.

Albanija i Danska obje utakmice igraju u Tirani. Prva je pripala Danskoj s 3:1. Hrvatska ima svih 9 bodova, Ukrajina i Danska po 3, a Albanija 0. Ukrajina i Danska imaju utakmicu manje. U nedjelju se Ukrajina i Hrvatska sastaju u Zaporožju. Pobjednici skupina i 6 od 8 drugoplasiranih reprezentacija idu u Nizozemsku, dok će preostale dvije drugoplasirane reprezentacije razigravati za posljednjeg, 16. sudionika Futsal Eura.