Hrvatski malonogometaši osigurali Euro!

0

Već nakon 4 od 6 kola kvalifikacija, hrvatska malonogometna reprezentacija osigurala je nastup na Europskom prvenstvu. U Zaporožju je nadigrala Ukrajinu sa 7:2 (2:2) pa ima maksimalnih 12 bodova.

S dvije pobjede protiv glavnog rivala Ukrajine (u srijedu je u Osijeku bilo 3:2), dva kola prije kraja plasman na Euro je i matematički osiguran. Ukrajina, Danska i Albanija (koja je nakon 1:3 u srijedu u Tirani svladala Dansku s 3:2) imaju po 3 boda, s tim što Danska i Ukrajina imaju zaostalu međusobnu utakmicu.

Hrvatska je povela u 9. minuti. Suton je iz auta dodao do Matoševića koji je sa 7 metara zakucao loptu pod gredu. Ukrajina je, kao i u Osijeku, preokrenula. Shoturma je u 11. minuti iskoristio kazneni udarac, a samo 33 sekunde kasnije iz kornera poslužio Zvarycha koji je izvana pogodio za 2:1. U 15. minuti je Dario Marinović prošao po lijevoj strani, obišao i vratara i naciljao suprotni kut.

Deset sekundi prije kraja prvog poluvremena kontru Hrvatske rukom je izvan golmanskog prostora zaustavio Tsypun. Nisu naši iskoristili igrača više, rezervni vratar Sukhov je obranio tri teška udarca. Nedugo nakon što se Ukrajina kompletirala (imali su domaći i veliku priliku s igračem manje), Hrvatska je povela. Suton je izveo korner, Čekol tukao izvana, a Marinović skrenuo loptu u gol.

Ključan trenutak utakmice dogodio se točno na sredini drugog poluvremena. Franko Jelovčić je na 12 metara od vlastitog gola uzeo loptu, vidio da je Sukhov izašao s gola i pogodio sjajan lob preko tri četvrtine igrališta za 4:2.

Ukrajina je zaigrala s „letećim golmanom”. Hrvatska se znalački branila. Kanjuh je već u 32. minuti preko cijelog igrališta pogodio prazna vrata. Na 6:2 je svojim trećim golom povisio Marinović. Po lijevoj strani je prošao dva protivnička igrača i pored trećeg gurnuo loptu u nebranjenu mrežu. Pad morala Ukrajinaca dočarala je akcija koju je nespretnom reakcijom zaključio vratar Sukhov autogolom minutu i 15 sekundi prije kraja.

Uz trostrukog strijelca Marinovića i spektakularan Jelovčićev lob vrijedi izdvojiti i 11 obrana Zorana Primića.

Do kraja kvalifikacija Hrvatska će još igrati s Albanijom u Tirani 7. travnja i s Danskom u Varaždinu 10. travnja.