Hrvatski rukometaši pobjedom otvorili Europsko prvenstvo

0

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je EURO 2020 pobjedom u austrijskom Grazu protiv Crne Gore s 27-21 (12-13) u dvoboju 1. kola A skupine.

Hrvatska je utakmicu, a i prvenstvo, započela s dva šuta Cindrića u gredu, prvi gol zabili smo u 5. minuti, a Crnogorci su poveli s 3-1. U 12. minuti naš ključni igrač u obrani Mandić zarađuje drugo isključenje, ali je proradio napad, pa u 19. minuti hrvatski igrači po prvi puta dolaze do prednosti od dva gola razlike (9-7).

Ipak, izabranici Line Červara nisu uspjeli doći do osjetnije prednosti do kraja prvog dijela protiv upornih Crnogoraca, štoviše, crnogorski vratar Simić zaredao je s nekoliko obrana čistih “zicera”, pa Crnogorci mini-serijom 4-0 stižu do vodstva 13-11 na isteku poluvremena. Marić u zadnjoj sekundi prvog dijela pogađa, pa je Hrvatska na odmor otišla s zaostatkom 12-13.

Odmah na početku drugog dijela,u prvih pet minuta, Hrvatska serijom 5-1 odlazi na 17-14, da bi u 46. minuti prednost narasla na 21-16. Pogotkom Mandića razlika se diže na “plus 6” (23-17) i “Kauboji” su osigurali miran završetak utakmice, pa su zaigrali debitanti Šarac, Ravnić, Matanović i Hrstić.