Hrvatski veslači osvojili 2 zlata i 2 bronce na regati Svjetskog kupa u Zagrebu

0

Dvije zlatne i dvije brončane medalje osvojili su hrvatski veslači na regati Svjetskog kupa u Zagrebu.

Braća Martin i Valent Sinković pobjednici su u dvojcu bez kormilara na regati Svjetskog kupa u Zagrebu. Bili su 5 sekundi i 84 stotinke brži od Francuske te 7 sekundi i 2 stotinke od Španjolske.

Prvo su mjesto u istoj disciplini osvojile i sestre Ivana i Josipa Jurković. Djevojke iz Vela Luke slavile su ispred posada Češke i Francuske. Time su potvrdile dobru formu pred olimpijske kvalifikacije.

Četverac bez kormilara, Ukropina, braća Lončarić i Piton, osvojio je brončanu medalju. Hrvatska je posada zaostala 2 sekunde i 37 stotinki za Francuskom i 85 stotinki za Poljskom.

Damir Martin je osvojio 3. mjesto u samcu 5 sekundi i 59 stotinki iza Nijemca Zeidlera, a sekundu i 8 stotinki iza Norvežanina Borcha.