Hrvatskoj četvrti uzastopni naslov prvaka Europe u pikadu

0

Hrvatska muška pikado reprezentacija osvojila je naslov europskih prvaka, dok je naša ženska selekcija završila na četvrtom mjestu na EP u elektroničkom pikadu koje se od 10. do 16. lipnja održava u talijanskom mjestu Caorle.

Tako se nastavila apsolutna dominacija naše muške reprezentacije na Starom kontinentu. Za sportske anale je podatak da je to bio jedanaesti uzastopni nastup Strelovitih u finalima EP-a, te osma titula europskih prvaka u tom periodu, odnosno četvrta uzastopna.

U Caorleu su naši redom pobijedili Austriju (9:6), Mađarsku (9:4), Rusiju (9:6), Češku (9:3) te u finalu još jednom Rusiju (9:5). Taj su uspjeh ostvarili Boris Krčmar, Ivica Cavrić, Alan Ljubić, Dragutin Pečnjak, Vladimir Lešić i Dean Biškupić, uz voditelja reprezentacije Stanislava Polovinu.

I naša ženska reprezentacija je branila naslov europskih prvakinja, ali su već u prvom kolu izgubile od Italije. To ih je poslalo u repesaž u kojemu su redom pobijedili Finsku (9:0), Rusiju (9:7),

Mađarsku (9:7) i prošlogodišnje finalistice EP-a Slovačku (9:3), da bi ih na korak do medalje zaustavila Češka u pravoj drami koja je završila s minimalnih 9:8 u korist Čehinja.

Reprezentacija je nastupila u sastavu Marina Letica, Martina Maglica, Vlatka Lešić, Ivana Tadić, Maja Tešija i Olja Pavlović, uz voditelja Željka Đođu.

Tako se ukupni broj do sada osvojenih medalja naših pikadista u Caorleu popeo na deset, pri čemu je najvrijednije današnje zlato muške reprezentacije. Isticanje zaslužuje i srebro Borisa Krčmara te bronca Tina Babića na EP u disciplini Cricket, te bronca za Marinu Leticu i Martinu Maglicu na EP u disciplini ženskih parova.