Ivan Santini srušio Lyon!

0

Zadranin Ivan Santini najzaslužniji je za najveće iznenađenje 20. kola francuskog nogometnog prvenstva, pobjedu Caena protiv Lyona s 3:2.

Caen je u ovaj dvoboj ušao s 18 bodova, koliko imaju i Lorient i Metz na samom dnu ljestvice. Lyon s gotovo dvostruko više, 34, na 4. mjestu, iza nedodirljivog trojca Nice (45), Monaco (42) i Paris Saint Germain (42).

U prvih pola sata neupućeni bi promatrač pogriješio pokušavajući detektirati tko je pri vrhu, a tko na dnu. U 8. minuti je Guilbert ubacio s desnog krila, lopta je preskočila Santinija, da bi je u vlastitu mrežu pospremio Cornet. U 29. je stasiti Zadranin izborio i mirno realizirao jedanaesterac za 2:0. Lacazette je do poluvremena vratio Lyon u egal, zabio je iz penala u 35. pa na ubačaj Corneta u 45. minuti.

I kad se očekivalo da će Lyon potpuno preokrenuti rezultat, opet se ukazao Ivan Santini. Pola sata prije kraja, Feret je izbacio Karamoha na desno krilo, ovaj iz prve ubacio na peterac, a Santini visoko skočio i zakucao loptu u mrežu za pobjedu Caena i bijeg iz zone ispadanja.

Šesti je to gol Santinija u posljednjih pet utakmica, peti u zadnje četiri prvenstvene. Nije uspio zabiti samo svom sugrađaninu Danijelu Subašiću u dvoboju s Monacom, no tada je bio asistent za počasni gol Caena. Na potezu je Ante Čačić