Jadran – Barceloneta 5:13

0

U zadnjem kolu prvog dijela Lige prvaka Barceloneta je u Splitu s 13:5 pobijedila Jadran.

Jadran je poveo 1-0 golom Rina Burića u 4. minuti. U sljedećih 9 minuta Barceloneta je serijom 5-0 preuzela kontrolu. Smanjio je Jadran na 5-3, krajem treće četvrtine bilo je 8-5. U završnih 9 minuta gosti su opet nanizali 5 pogodaka. Iskoristili su pad u igri Jadrana uzrokovan skraćenom rotacijom i neiskustvo mlađih igrača splitskog sastava.

Jadran je zbog zdravstvenih problema bio bez Anđela Šetke, Ivana Krapića i Antonija Duževića. Usto je Marin Vrdoljak s U20 reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu. Ti su problemi donijeli i jednu lijepu vijest. Debitirao je 15-godišnji Robert Stojanac.

Uživao sam u ovom nastupu, pred skoro punim tribinama i ovo mi je motivacija za nastavak rada – rekao je Stojanac koji je učenik drugog razreda splitske Opće gimnazije.