Jadran – Mataro 8:8

0

Splitski Jadran u prvom je kolu B skupine drugog kruga kvalifikacija za LEN Eurokup u Budimpešti sa španjolskim Matarom odigrao 8:8 (4:1, 1:2, 2:2, 1:3).

Tri gola za Jadran dao je Krapić, dva Antonijević, a po jedan Pejković, Visković i Milardović.

Jadranaši su odigrali odličnu prvu četvrtinu koju su okončali vodstvom 4:1. Španjolci su sredinom treće četvrtine izjednačili na 5:5, a Milardović i Antonijević su potom zabili za 7:5 i s dva gola viška Jadran je ušao u zadnju četvrtinu. No, Ruiz Gonzalez je smanjio na 7:6, a onda je peterac za 7:7, nakon prekršaja Jerka Marinića-Kragića, realizirao Yanez Dominguez. Krapić je opet vratio prednost jadranašima za 8:7 minutu i 44 sekunde prije kraja, a gol za konačnih 8:8 zabio je Codina Pica u zadnjoj minuti.

Loša realizacija u napadu, pogotovo kod igrača više, stajala nas je pobjede, kazao je trener Jadrana Ivan Asić.

Jadran u subotu u 19.30 igra protiv Ferencvaroša, a u nedjelju u 12.45 protiv Primorca iz Kotora. Prva i druga momčad iz skupine plasirat će se u četvrtfinale Eurokupa.