Jadran u Gružu izjednačio

0

Vaterpolisti Jadrana uzvratili su Jugu AO za domaći poraz u prvoj utakmici finalne serije Prvenstva Hrvatske i pobjedom 16:14 (11:11) nakon peteraca u Gružu izjednačili na 1:1.

Nakon četiri četvrtine rezultat je bio neriješen, 11:11 (4:1, 1:5, 4:3, 2:2), pa su pobjednika odlučili peterci. “Meč-loptu” imao je Jadran, koji je krenuo u napad nakon minute odmora 38 sekundi prije kraja, a imao je i osam sekundi igrača više, no ije uspio zabiti 12. pogodak za pobjedu.

Jug je dobro počeo susret i poveo 4:1, no onda je Jadran preokrenuo i poveo 5:7. Uslijedila je izjednačena igra do samog kraja i 11:11.

Burić je zabio četiri gola kod Jadrana, a kod Juga Argyropoulos također četiri. Popadić je skupio 10, a Marcelić osam obrana, no vratar Jadrana je obranio i dva peterca.

Finalna serija igra se na tri pobjede. Sada se seli u Split, gdje se igra u petak na bazenu u Poljudu.