Jana Fett u 2. kolu Hobarta

0

Nakon što je prošla kvalifikacije, hrvatska tenisačica Jana Fett ostvarila je i svoju prvu pobjedu u glavnom ždrijebu nekog WTA turnira. I to protiv bivše pobjednice Roland Garrosa!

Dvadesetogodišnja Zagrepčanka nadigrala je 16 godina stariju Talijanku Francescu Schiavone sa 6:3, 6:2 za samo sat i 15 minuta igre. Fett je otvorila meč s 3:0, Schiavone vratila izgubljeni servis, ali je Fett odmah načinila novi break za 4:2. U sljedećem gemu je spasila break-loptu, pa dva gema kasnije odservirala za set bez izgubljenog poena. I drugi je set Fett otvorila s 3:0, ali uz dva izgubljena servisa. Schiavone je jedan odmah vratila, ali drugi nije. Fett je kod 3:2 izvukla break-loptu i novim nizom od tri gema zaključila posao.

Fett je u travnju prošle godine ostvarila plasman karijere, 142. mjesto, ali je zbog ozljede pala na 340. mjesto. Ovim je rezultatom osigurala povratak u Top 300. Schiavone je 2010. osvojila Roland Garros i došla na 4. mjesto WTA ljestvice. Fett je u karijeri zaradila 67 tisuća, a Schiavone 10.8 milijuna dolara. Fett na Tasmaniji ima priliku dodatno popraviti svoj najbolji rezultat u karijeri. Sljedeća protivnica bit će joj Australka Lizette Cabrera, koja je opravdala pozivnicu organizatora pobjedom protiv pete nositeljice, Japanke Misaki Doi. Godinu dana mlađa od Fett, devetnaestogodišnja Cabrera trenutno je 208. tenisačica svijeta, što joj je i najbolji plasman.

U Hobartu je trebala nastupiti i najbolja hrvatska tenisačica Ana Konjuh. No Ana je nakon finala Aucklanda otkazala nastup.