Jazine bolje od Osijeka, Alkar na Gripama

0

Odigrane su četiri utakmice prvog kruga drugog dijela košarkaškog kupa “Krešimir Ćosić”. Za najveće iznenađenje pobrinula se drugoplasirana momčad A-2 lige Jug Jazine Arbanasi koja je u Zadru sa 76:70 pobjedila prvoligaša Vrijednosnice Osijek.

Jazine su cijelu utakmicu imale prednost, uoči zadnje četvrtine plus 13 tako da pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje. U malu dvoranu SC Višnjik već u utorak stiže Gorica koju trenira bivši igrač Zadra Josip Sesar.

Alkar je u gostima bez većih problema sa 61:46 pobjedio Zabok koji čini se nije ni imao prevelikih ambicija u ovome natjecanju. Utakmica je riješena već do poluvremena a Nikola Gaurina s 18 i Josip Boban s 14 koševa bili su najučinkovitiji u momčadi Mladena Vuškovića. Slijedeći protivnik Alkara je Split, utakmica se igra u utorak u 19.00 sati na Gripama a pobjednika tog dvoboja u četvrtfinalu čeka riječki Kvarner.

Jolly JBS je na Baldekinu s 94:69 nadigrao Ribola Kaštela. Rezultat zapravo sve govori a gosti su ravnopravni bili do početka drugog poluvremena. Ivan Vraneš s 30 koševa i Jakov Mustapić s 20 poena predvodili su domaće dok kod gostiju vrijedi izdvojiti 18 poena Ivana Rašetine i 17 Nikole Došena. Vatreno će biti u utorak na Baldekinu, gradski dvoboj Jolly JBS-GKK Šibenik. Tko bude bolji za nagradu će dočekati Cibonu.

Daleko najlakši posao jučer je imalo Škrljevo trenera Aramisa Naglića. U Ludbregu je prvoligaš uz 22 poena rutinera Davora Kusa s 96:53 nadigrao drugoligaša Grafičar. Škrljevo u utorak gostuje u Trnskom kod Zagreba a pobjednik će dočekati Zadar u četvrtfinalu 29.12.2015. godine.