Jolly razvalio Split i doveo Šibenik na prvo mjesto!

0

Jolly JBS tukao je Split s 98:62 (28:15, 26:14, 22:16, 22:17) u derbiju 21. kola A1 Hrvatske lige košarkaša, odigranom na šibenskom Baldekinu.

Šibenčani su sjajno otvorili utakmicu i već u 7. minuti stekli dvoznamenkastu prednost, 21:11. Ni minuta odmora ni pauza između prve i druge četvrtine nisu donijeli napredak u igri vodeće momčadi lige koja je obranu, čini se, ostavila na Gripama. Sredinom druge četvrtine bilo je 37:19, na poluvremenu 23 poena razlike, a u 27. minuti čak 69:35. Osam minuta prije kraja Jolly je zaokružio prednost na 35 razlike, 82:47. Četiri minute do kraja bilo je 92:53.

Igrač utakmice bio je Ivan Novačić s 29 poena, Došen je dodao 15, a Penn 14. Kod Splita su jedini s dvoznamenkastim učinkom bili Kedžo i Filipović s po 15 poena.

Dva kola prije doigravanja za prvaka, Šibenik i Split imaju po 20 pobjeda i četiri poraza, Jolly i Cibona imaju omjer 18-6, Cedevita 17-6, a Zadar 16-7. U doigravanje će još ući Osijek (12-12) i Zagreb (11-13). 24. kolo će tek 18. travnja zaključiti Zadar i Cedevita koja od 10-16. travnja igra finale ABA lige s Crvenom zvezdom.