Još jedan poraz Donne Vekić

0

Crna serija Donne Vekić nastavljena je i u Strasbourgu. U prvom je kolu izgubila od 2. nositeljice, Amerikanke Sloane Stephens, sa 7:5, 2:6, 2:6 nakon 2 sata igre.

Otkako je u veljači u Dohi bez izgubljenog gema pobijedila Fatmu Al Nabhani iz Omana, koja je nastupila zahvaljujući pozivnici, Vekić ne zna za pobjedu u glavnom ždrijebu WTA turnira. Nakon Carle Suarez-Navarro u Dohi i Cvetane Pironkove u Indian Wellsu (gdje je Vekić barem ostvarila dvije pobjede u kvalifikacijama, u tjednu nakon toga stigla i do četvrtfinala jakog challengera u San Antoniu gdje je opet izgubila od Pironkove), u Miamiu je Vekić ispala u 2. kolu kvalifikacija od Kiki Bertens. Prethodno je svladala Amerikanku s pozivnicom Claire Liu s 5:7, 6:1, 6:0. Niz poraza nastavljen je u Katowicama (Kristen Flipkens), Istanbulu (opet Flipkens), Rabatu (Johanna Larsson), te u prvim kolima kvalifikacija Madrida (Bethanie Mattek-Sands) i Rima (opet Larsson).

Sedmi uzastopni poraz stigao je u Strasbourgu. Vekić je protiv 75 mjesta bolje rangirane (96-21) i nešto više od 3 godine starije (uskoro 20-23) Stephens loše otvorila meč. Stephens je povela 3:0 i držala prednost do 5:2, kada je na servis Vekić imala i dvije uzastopne set-lopte. Vekić je ipak pokazala dio svog raskošnog talenta i osvojila pet gemova zaredom, a time i prvi set. Drugi je set Stephens opet otvorila s 2:0, odmah ispustila prednost, ali i načinila novi break za 3:1. U posljednjem gemu seta, Vekić je još jednom izgubila svoj početni udarac. Treći je set prebačen s ponedjeljka na utorak. Odmor Donni nije pomogao, Stephens je dobila prva četiri gema. Vratila je Vekić jedan od dva izgubljena servisa, ali to je bilo sve. U zadnjem je gemu opet izgubila servis, iako je imala 40-15. Novu priliku za pobjedu imat će sljedeći tjedan u Roland Garrosu.