Jug na korak do obrane naslova prvaka Hrvatske

0

Jug Adriatic osiguranje na korak je od obrane naslova prvaka Hrvatske. Dubrovčani su u Zagrebu petercima svladali Mladost i poveli 2-0 u seriji do 3 pobjede.

Utakmica je bila vrlo slična onoj odigranoj prije 4 dana u Gružu. Jug je ispustio prednost pa slavio petercima 13:11 (2:2, 3:3, 4:2, 1:3; 3:1). Imao je Jug u završnoj minuti treće četvrtine 9:6, Mladost je odgovorila s 4 gola zaredom i, za razliku od dubrovačke utakmice, povela 10:9. Kržić je izjednačio, a Bowenov udarac za pobjedu Mladosti od grede se odbio u ravnini zamišljene crte gola.

Sigurni izvođači za Jug bili su Obradović, Papanastasiou i Fatović dok je udarac Garcie Marcelić skrenuo u vratnicu. S druge strane je Radu bio siguran, Bowen je opet pogodio gredu, dok su Bukić (kao i u prvoj utakmici) i Lazić pucali u Popadića.

Strijelci za Jug AO u regularnom dijelu bili su Fatović (5), Papanastasiou (3), Lončar i Kržić. Popadić je, uz dva peterca u raspucavanju, imao još 11 obrana.