Jug CO nadigrao Spandau za potvrdu prvog mjesta

0

Jug CO nadigrao je u Gružu njemački Spandau 04 s 14:9 (4:1, 2:3, 4:2, 4:3). Time je potvrdio prvo mjesto B skupine Lige prvaka. U četvrtfinalu će 6. lipnja u Hannoveru Jug CO igrati s mađarskim Ferencvarošem.

Momčad Vjekoslava Kobeščaka otvorila je utakmicu s 4:0. Krajem druge četvrtine uporni Nijemci su se približili na 6:4 i pritom propustili dva napada s igračem više. Jug CO je u trećoj četvrtini otišao na 8:4, Spandau se vratio na 8:6, pa s 10:6 na kraju treće prišao na 10:8 i 11:9 sredinom posljednje četvrtine. Garcia je otklonio sve dvojbe lijepim golom s desnog krila, a priču je s dva gola zaključio mladi Marin Tomasović. Toni Popadić je imao 14 obrana, a po dva gola su uz Tomasovića još dali Macan, Fatović i Merkulov. Kod gostiju se istakao trostruki strijelac, kapetan Marko Stamm, a dva se puta u strijelce upisao Mateo Ćuk.