Jug nadigrao Galatasary

0

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja u 9. kolu Lige prvaka nadigrali su s fenjeraša skupine B momčad Galatasaraya sa17:8 (2:0, 5:2, 4:3, 6:3).

Nakon malo usporenijeg starta i vodstva od 2:0 u prvih osam minuta, jugaši su u drugoj četvrtini ubacili u višu brzinu i do poluvremena stigli na 7:2. U nastavku utakmice ista priča raspucali su se Garcia, Vrlić i Fatović pa je prednost narasla na konačnih 17:8. Josip Vrlić postigao je četiri gola, Loren Fatović tri, Maro Joković, Xavi Garcia, Marko Ivanković i Felipe Perrone postigli su po dva dok su Luka Lončar i Paulo Obradović po jednom svladali gostujuće vratare.

“Zadovoljan sam pobjedom, a to je bilo najvažnije u ovom trenutku s obzirom da nas čeka treća utakmica finala doigravanja i glavama smo već bili u toj utakmici”, rekao je Jugov trener Vjekoslav Kobešćak.

Posljednju utakmicu u skupini prije odlaska na Final 6 u Budimpeštu, jugaši igraju 18. svibnja u Gružu protiv mađarskog OSC-a.