Jug svladao Mladost za 2-0 u finalu

0

Jug Croatia osiguranje na korak je od obrane naslova prvaka Hrvatske. Jugaši su u Dubrovniku svladali Mladost s 10-9 (1-1, 4-4, 3-2, 2-2) i poveli 2-0 u finalu koje se igra do tri pobjede. Treća utakmica igrat će se za osam dana u Zagrebu.

Za razliku od prve utakmice u Zagrebu, koju je Jug lako dobio s 10-4, u Gružu je Mladost prijetila do posljednje sekunde. Rezultat je čak 8 puta bio izjednačen. Gosti su u drugoj četvrtini dva puta i poveli (3-4, 4-5). Jug je krajem treće četvrtine imao 8-6, Mladost u četvrtoj izjednačila na 8-8 i 9-9. Presudio je pogodak koji je s igračem više dvije i pol minute prije kraja postigao Maro Joković.

Upravo je Joković s 4 gola predvodio svoju momčad, uz Tonija Popadića koji je imao čak 16 obrana.