I juniori Hajduka osvojili Kup Hrvatske!

0

Nakon pobjede pionira (3:1) i poraza kadeta (2:3), juniori Hajduka u Ludbregu su pobijedili vršnjake iz Dinama boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon 2:2 (1:1).

Raritet ove završnice svakako je to što su sva tri finala izgubile momčadi koje su u prvih pet minuta dale gol! Po nesnosnoj vrućini (28 stupnjeva u hladu, sudac Zebec prekidao je utakmicu sredinom oba poluvremena radi osvježenja) Hajdukovi i Dinamovi tinejdžeri prikazali su dopadljivu igru i pokazali kako s pravom nose dresove naša dva najveća kluba.

U petoj minuti, desni bek Hajduka Budalić izgubio je loptu na vrhu kaznenog prostora, Špikić ubacio, a Ćuže pogodio. U 11. su Budalić i Skorup bili blizu izjednačenja, ali se iskazao vratar Dinama i kadetske reprezentacije Kotarski. U 17. su bijeli brzo izveli prekršaj na desnoj strani, Teklić je prošao po krilu i ubacio, a na drugoj stativi Hudeček, u želji da izbaci loptu u korner, s četiri metra zatresao vlastitu mrežu! Dobrih je akcija na obje strane bilo do kraja poluvremena, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku je Hajduk promijenio formaciju, Delić je ušao u vrh napada umjesto Budalića, a Skorup prekomandiran u obrambeni red. I Dinamo je posegnuo za kadrovskim osvježenjima. Teklić je dobio žuti karton zbog prigovora jer niz prekršaja na njemu nije sankcioniran, posebno je pretjerao Čuić koji je skrivio desetak prekršaja i ostao bez kartona. Deset minuta prije kraja, Delić je primio loptu, dao udesno za Ćurića, koji mu je vratio loptu na rubu kaznenog prostora. Učinio je Delić korak-dva naprijed i desnicom naciljao suprotni kut, neobranjivo plasirao loptu za vodstvo Hajduka. Koje je potrajalo tek stotinjak sekundi! Ćuže je prošao po desnoj strani, u gužvi je lopta pogodila Skorupa u ruku, a Đurasek je sigurno realizirao kazneni udarac. Na izmaku snaga, i jedni i drugi su tražili pobjedu. Bliže je bio Dinamo. U 85. je Matijaš sjajno ušao u šut Ćužeu, u 89. je Špikić nakon slobodnog udarca s desne strane dobro pucao glavom, Matijaš je bio na krivoj nozi, ali je lopta prošla pored njegove lijeve stative.

Nakon po jedne pobjede Hajduka i Dinama, nije bilo neočekivano da se treća utakmica riješi penalima. Vratar Hajduka Matijaš odmah je obranio Pranjićev udarac, Simonović je pogodio desne rašlje, Matijaš je odbio i Stanićev udarac, ali je lopta bila toliko snažno udarena da se odbila na crtu, pa ipak ušla u gol. Skorup je pogodio donji lijevi kut, a Matijaš zaustavio mlak udarac Špikića. Krajina je provjerio ima li još paučine u desnim rašljama, Ćuže Matijašu prodao Panenku, a Delić zakucao loptu u lijevu stranu gola za trijumf Hajduka i u juniorskoj konkurenciji, ali i u cijeloj ludbreškoj trilogiji u kojoj je troboj Hajduka i Dinama dva trofeja poslao u Split, a jedan u Zagreb.

Momčad Marija Despotovića nastupila je u sastavu: Matijaš, Budalić (od 46. Delić), Čančar, Barišić, Batarelo, Nejašmić (od 71. Simonović), Pasariček (od 86. Kovačević), Ćurić (od 88. Vujčić), Skorup, Teklić (od 67. Krajina), Rakić.