Juniori Hajduka ušli u 2. kolo UEFA Lige mladih

0

Juniori Hajduka ušli su u 2. kolo UEFA Lige mladih. Nakon 3:0 prije tri tjedna na Poljudu, pobijedili su Gabalu i u Azerbajdžanu s 2:1.

Protivnik će im biti bolji iz dvoboja albanske Apolonije i kazahstanske Astane čija je prva utakmica okončana s 1:1, a uzvrat je u srijedu u 14 sati. Prvu će utakmicu juniori Hajduka igrati u gostima 26. listopada, a uzvrat na Poljudu tjedan dana kasnije, 2. studenog.

Nekoliko propuštenih prilika Hajduk je platio primljenim pogotkom u 52. minuti. Agajev je izveo korner, a Šahnijarov svladao Buljana. Bolju igru Bijeli su okrunili u 68. minuti kad je Capan ubacio iz slobodnog udarca, a u gužvi najbolje reagirao petnaestogodišnji Luka Vušković. Do pobjede je Hajduk došao u 88. minuti. Đolonga je glavom gurnuo loptu u for za strijelca Jeru Vrcića.

Hajduk: Buljan, Đolonga, Jurić-Petrašilo, Vušković (od 92. Arković), Hrgović, Šemiga (od 90. Lončar), Capan, Ćalušić (od 65. Klarić-Kukuz), Jemo (od 46. Nazor), Brajković (od 90. Duić), Vrcić.