Kaštelani nisu uspjeli iznenaditi, Mursa Osijek osvojila odbojkaški Kup Hrvatske

0

Odbojkaši Murse Osijek, još neporaženi ove sezone, osvojili su Kup Hrvatske. U finalu su u svojoj dvorani Gradski Vrt pobijedili Ribolu Kaštela s 3:1 (17:25, 25:23, 25:20, 25:22).

Drugi je to trofej u Kupu za Mursu koja je prije 10 godina slavila protiv istog rivala. Osječki su odbojkaši četiri puta gubili finala od zagrebačke Mladosti: 1993. i 1995., na dva od prva tri izdanja Kupa Hrvatske, pa opet 2002. i prošle godine. Kaštelani ostaju na tri osvojena Kupa, 1999., 2010. i 2018., a ovo im je osmi poraz u finalima.

Otvorili su Kaštelani utakmicu sjajno, dobili su 9 od prvih 10 poena od čega 6 u nizu za 9:1. Mursa je uspjela prepoloviti zaostatak na 13:9 nakon čega se igralo poen za poen do 17:13. Tada su gosti vezali dva poena, potom još tri za 22:14. Imali su 24:15 i realizirali treću set-loptu.

Drugi set otvorila je Mursa s 2:0 i držala prednost do 5:3. Ribola je uzela 4 od sljedećih 5 poena za 7:6. Domaća momčad je odmah nanizala tri poena pa je Ivan Rančić pozvao minutu odmora. Mursa potom osvaja još jedan poen, a Kaštelani tri u nizu za 10:10 i domaći „time-out”. Urodilo je to novom prednošću Murse, 13:10. Sljedeća dva poena osvaja Ribola Kaštela i drži se do 16:15 da bi Rančić kod 18:15 pozvao i drugi predah. I nakon njega prvi poen ide na domaću stranu, ali se Kaštelani vraćaju s 19:15 na 19:19. Minimalnu prednost ipak drži Mursa i osvaja ključni poen na servisu za 24:22.

Treći set Kaštelani počinju s 2:0 i 5:2 za prvi domaći „time-out”. Imali su i 8:5 i 9:6. Mursa je okrenula 10:12 na 15:12, pa sa 16:15 otišla na 20:16. Kaštelani su dobili tri poena zaredom, ali samo još jedan do kraja seta.
U četvrtom setu Mursa vodi 3:1 i 4:2. Ribola Kaštela radi seriju 3:0, ali gubi sljedeća dva poena. Ključnu seriju domaća momčad radi od 8:8 do 14:9. Smogli su Kaštelani snage vratiti se sa 16:11 na 18:18, opet su se držali do 22:22, ali – nisu izdržali.