Kaštelani poraženi u Trnskom, Junaković 40 koševa

0

U 5. kolu HT Premijer lige košarkaši Zagreba pobijedili su u dvorani Trnsko Ribolu Kaštela sa 101:86.

Igrač utakmice bio je Šibenčanin u redovima Zagreba Martin Junaković koji je za 37 minuta na parketu postigao 40 koševa (šut 10-15 za dva poena, 2-6 za tri poena i 14-16 slobodna bacanja) uz 12 asistencija i 4 skoka. Kod Kaštelana Aco Mandić 29 koševa, a Roko Galić 21 poen (trice 5-12) i 7 skokova. Utakmica je riješena praktički nakon prve četvrtine koju su domaćini dobili sa 32:17. Sredinom treće četvrtine prednost je narasla na 72:47 i gostima više nije bilo spasa iako su šest minuta prije kraja tricom Galića stigli na minus deset.

Nakon petog kola Ribola Kaštela i dalje ne zna za pobjedu dok je Zagreb ostvario drugi trijumf u borbi za ostanak. Od dalmatinskih klubova Split je u subotu sa 100:91 nakon produžetka na Gripama dobio Vrijednosnice Osijek, dok je Alkar sa 66:82 očekivano poražen kod Škrljeva. Šibenik je slobodan u ovom kolu dok se u ponedjeljak u legendarnim Jazinama sastaju Jazine Arbanasi i Zadar.