Kompletirano prvo kolo nogometne Lige prvaka

0

Kompletirano je prvo kolo nogometne Lige prvaka. U skupini A branitelj naslova Bayern je s 4:0 nadigrao Atletico Madrid na čijoj je klupi ostao Ivo Grbić. Salzburg je odigrao 2:2 s moskovskim Lokomotivom za koji je cijelu utakmicu odigrao kapetan Vedran Ćorluka.

Iako je igrao bez čak sedmorice prvotimaca zaraženih koronavirusom, Šahtar Donjeck je u skupini B u Madridu pobijedio Real s 3:2. Na poluvremenu je bilo 3:0. Prvi gol za Real je sjajnim udarcem s 25 metara dao Luka Modrić koji je zamijenjen u 70. minuti. Inter i Borussia Mönchengladbach su odigrali 2:2. Perišić je izašao, a Brozović ušao u 79. minuti za Inter.

U skupini C je Olympiakos golom u nadoknadi s 1:0 svladao Marseille za koji je cijelu utakmicu odigrao Ćaleta Car. Manchester City je nadigrao Porto s 2:1.

U skupini D je Liverpool u Amsterdamu svladao Ajax s 1:0. Atalanta je u Danskoj tukla Midtjylland s 4:0, Mario Pašalić je ušao u igru sredinom drugog poluvremena.