KOŠARKA//Finale Premijer lige košaršaka igrat će Cedevita i Cibona

0

Finale Premijer lige košaršaka igrat će Cedevita i Cibona. Nakon što je Cedevita s 2:1 u pobjedama bila bolja od Splita, Cibona je istim omjerom eliminirala Zadar. Odlučujuću utakmicu u dvorani Krešimir Ćosić gosti su dobili s 96:88 (22:20, 20:17, 29:27, 25:24).

Cibona je kroz skoro cijelu utakmicu imala rezultatsku prednost. Novačić je na početku posljednje četvrtine pogodio tricu za 74:64. Zadar je odgovorio serijom 15:4 i s tri slobodna bacanja Graya pet minuta prije kraja poveo 79:78. Rozić i Bošnjak su tricama vratili prednost na stranu Cibone, Bašić je dvije minute prije kraja promašio tricu za izjednačenje, pola minute kasnije promašio je i dva slobodna bacanja, a Tomas je svojom sedmom tricom za 91:83 minutu i 9 sekundi prije kraja odlučio pobjednika.

Tomas je dao 32, a Žorić 27 poena za Cibonu. Kod Zadra su najefikasniji bili Gray s 18, Ivanov sa 16, te Krajina i Brzoja s po 14 poena. Cibona je pogodila čak 15 trica, 7 više od Zadra, a gosti su imali i više skokova (37:28) i asistencija (22:13) pa su zaslužili plasman u finale.