Zadar nadigrao Cibonu s 89:78

0

U prvoj utakmici polufinala Premijer lige košarkaša Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić nadigrao Cibonu s 89:78 (22:29, 20:22, 21:13, 26:14). Igra se do dvije pobjede, a uzvrat je u utorak u Zagrebu. U šestom hrvatskom košarkaškom klasiku ove sezone Zadar je ostvario petu pobjedu, Cibona je slavila samo jednom – u polufinalu Kupa Krešimir Ćosić prije tri mjeseca u Zadru.

Činilo se da će Cibona opet slaviti u Zadru. Gosti su bolje odigrali prvo poluvrijeme i imali 9 poena prednosti. Zadar je, doduše, poveo 5:0 i 8:2, da bi Cibona okrenula 12:7 na 16:21. Zadar je u drugoj četvrtini izjednačio na 29:29, a Cibona s 9 poena zaredom došla do najveće prednosti, 51:40. Četiri minute do kraja treće četvrtine domaća momčad opet je povela, 57:56. Prednost je selila s jedne na drugu stranu do vodstva Cibone 70:67. Bilo je to sedam i pol minuta prije kraja. Sljedećih pet i pol minuta Zadar je dobio s 19:3 i došao na korak od finala.

Najzaslužniji za pobjedu Zadra bio je Luka Božić s 25 poena i 14 skokova. Gray je ubacio 15, Ivanov 14 (uz 10 skokova), Krajina i Vuković po 11, a Bašić 10 poena. Za Cibonu je Žorić dao 31, Novačić 12, a Tomas 10 poena. Ali gosti su pogodili tek 5 od 28 pokušaja trice (Zadar 7 od 21) dok je omjer skokova bio 40:35 za Zadar.