Košarkaši Splita pobijedili Cibonu na Gripama

0

Peta je ovo pobjeda Splita protiv Cibone u pet međusobnih susreta ove sezone! Utakmica na Gripama u derbiju 30. kola HT Premijer lige završila je rezultatom 77:73.

Split je na poluvremenu imao prednost od 43:34. Cibona je bolje otvorila treću četvrtinu i serijom 11:2 izjednačila na 45:45. Uspjeli su gosti i povesti dva puta s po dva poena razlike, u posljednjoj četvrtini tri su puta izjednačili, ali nakon 62:62 Cibona ostaje četiri minute bez poena.

S druge strane po dvije trice ubacili su Đoković i Luković, pa se u zadnje tri minute ušlo s prednošću Splita od 12 poena razlike. Cibona je zaprijetila serijom 11:2, stigla na 76:73 18 sekundi do kraja, ali nije uspjela do kraja preokrenuti utakmicu.