Košarkaši Splita pobjedom u Gorici preuzeli 3. mjesto

0

Košarkaši Splita su u 12. kolu HT Premijer lige u gostima svladali Goricu s 87-81 u izravnom dvoboju za e. mjesto.

Obje momčadi imaju po 8 pobjeda i 4 poraza, ali je Split dobio oba međusobna susreta.

Gorica je dobila prvu četvrtinu s 21-16. Split se u drugoj četvrtini odvojio na 40-31, u trećoj na 52-43, što je domaća momčad serijom 14-4 pretvorila u svoje, pokazalo se, zadnje vodstvo, 57-56. Perković je tricom zaključio treću četvrtinu, Kedžo dvicom otvorio četvrtu za 69-60. Pritom Splićani nisu realizirali četiri napada kojima su mogli odvesti utakmicu u mirniju završnicu.

Ipak, Split je novom tricom Perlovića došao do 75-66 na 4 minute do kraja. Četrdesetak sekundi kasnije Kedžo je opet pogodio za 77-67, najveću prednost na utakmici. Gorica se vratila s 8 poena zaredom pa je minutu i pol prije kraja bilo tek 77-75 za Split. Perković je zabio novu tricu, pa su on i Kedžo pogodili po dva slobodna bacanja da bi Perković položio uz dodatno bacanje za konačan rezultat.

Toni Perković ubacio je 29 poena, Mateo Kedžo i Tomislav Gabrić po 12, Pavle Marčinković 11, a Darko Bajo 10. Goricu su s po 13 poena predvodili Lovro Mazalin i Ivan Majcunić.