Košarkaši Splita slavili u Zadru

0

U derbiju 5. kola HT Premijer lige košarkaša Split je u dvorani Krešimir Ćosić pobijedio Zadar  71:62 (25:20, 12:12, 18:22, 16:8).

Bio je to prvi međusobni susret nakon majstorice finala prije četiri mjeseca kad je Zadar osvojio naslov prvaka Hrvatske s 3:2 u pobjedama.

Zadar je vodio u prvih 6 minuta, nakon 8 minuta bilo je 20:20, da bi Split nakon prve četvrtine vodio 25:20. Pogodili su gosti nakon toga samo jedan od 11 pokušaja trice, ali su ipak imali 30:24, 32:26 i 34:28. Zadar je pogodio samo jednu od 11 u prvom poluvremenu pa je na veliki odmor Split otišao s prednošću 37:32. Gosti su održavali prednost, ali se Zadar na kraju treće četvrtine približio na 55:54.

Osam minuta prije kraja Zadar je poveo 56:55, ali je Split odgovorio sa 7 poena u nizu i 5 minuta prije kraja imao 62:56. Napad za povećanje prednosti okončan je Ukićevim prekršajem u napadu. Junaković je promašio oba slobodna bacanja, a Ukić pogodio „nemoguću” tricu preko Jordana za najveću prednost, 65:56. Ostale su tri i pol minute, a Split je dobio i loptu. Tri minute prije kraja Split je imao još jedan napad za dvoznamenkastu prednost. Ukić je zabio još jednu tricu, iz lijevog kuta preko Junakovića, za 68:56.

Napravio je Split seriju 13:0. Ukić je zapečatio utakmicu još jednom tricom preko Junakovića za 71:57.
Roko Leni Ukić je bio najbolji igrač utakmice s 26 poena (trice 5/8, dvice 3/5, slobodna bacanja 5/5) dok je Zadar predvodio Uroš Luković s 13 poena i 8 skokova.