Kup Krešimir Ćosić: Split prošao, Šibenik i Alkar ispali

0

Zadru i Ciboni na završnom turniru hrvatskog košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić pridružili su se Split, Bosco, Zabok, Gorica i Škrljevo.

Završni turnir igrat će se od 13-16. veljače. Domaćin će biti izabran natječajem koji je otvoren do 17. siječnja.

Split je nakon 10 godina gostovao u Dubrovniku i slavio s 86:70. Dubrovnik je poveo 4:2 i 6:5, da bi Split već pola minute prije kraja prve četvrtine imao 15 poena prednosti, 32:17. U trećoj četvrtini se Šibenik serijom 11:2 približio sa 17 na 8 poena zaostatka, ali to je bilo sve. Bez Kedže, Kovačevića i Morrisa (Amerikanac će zbog ozljede koljena propustiti ostatak sezone) Split je rutinski odradio zadatak u Dubrovniku. Po 17 poena postigli su Mauro Veljačić za Split i Ivan Vodopija za Dubrovnik.

Šibenik na svom Baldekinu nije uspio svladati Bosco. Odlazak Junakovića i Poščića osjetio se na igri narančastih. Nik Slavica je debitirao s 19 poena i 11 skokova, Pavao Paić je zabio 23. Uz Slavicu su prvi nastup za Šibenik upisali Ivan Mileković (9 poena) i Nikola Korać (8 asistencija, 5 izgubljenih lopti, šut za 3 poena 0/4). Šibenik je umjesto bolesnog trenera Mira Jurića vodio njegov pomoćnik Petar Maleš. Za momčad Ivice Burića 18 poena je ubacio Stjepan Tešija, a po 17 David Scott Cavlovich i Mladen Primorac.

Šibenik je u prvom poluvremenu tri puta izjednačio (2:2, 35:35, 37:37). U trećoj četvrtini je Bosco polako podizao prednost sve do 65:51. S pet trica u nepune tri minute Šibenik je napravio seriju 17:4 i smanjio na 69:68. Dvije minute i 12 sekundi do kraja Slavica je pogodio prvo slobodno bacanje za 81:79. Do kraja je domaćin ostao bez poena, Bašić i Korać su promašili trice za vodstvo. Scott Cavlovich je s 3 slobodna bacanja u zadnjih 15 sekundi potvrdio pobjedu gostiju. U međuvremenu je Bašić promašio još jednu tricu, za izjednačenje.

Zabok je bio bolji od Alkara s 92:74. Sinjani su do 7. minute u nekoliko navrata imali prednost (5:2, 7:4, 9:8, 12:10). Zabok je odgovorio serijom 16:2, a već u drugoj četvrtini došao do velikih 44:23. Ivan Batur je s 20 poena predvodio Zabok dok je za Alkar 22 poena zabio Hrvoje Vučić. Još su igrali Pula 1861-Adria Oil Škrljevo 64:90 i Hermes Analitica-Gorica 73:89. U nedjelju se sastaju Vrijednosnice Osijek i Cedevita.