Lana Graovac prvakinja Europe, sestrama Uglešić srebro i bronca

0

Trećeg dana europskog kadetskog prvenstva koje se održava na Malti fantastični rezultati stigli su još jednom za splitski taekwondo klub Marjan. Nakon zlata Dore Kozić prvog dana do nove tri medalje stigle su Lana Graovac te sestre Klara i Petra Uglešić. Lana Graovac je nova prvakinja Europe dok su sestre Uglešić osvojile srebro i broncu.

Lana Graovac je do naslova prvakinje Europe stigla uz četiri pobjede. U prvom kolu slavila je s 2:0 protiv Grkinje Papadopoulou, u drugom je s novih 2:0 pobijedila prvu nositelju Mašu Nešić iz Srbije i osigurala medalju. Polufinale protiv Francuskinje Allassak Graovac je prošla uz novih 2:0 za još jedno Marjanovo finale ove godine. U finalnoj borbi Lana je pobijedila s 2:1 u rundama Grkinju Nalmpanti

Drugo finale za splitski Marjan bilo je od Klare Uglešić u kategoriji do 47 kilograma. Klara je na putu do finala odradila ukupno pet borbi, prvu je slavila s 2:0 protiv Izraelke Nisnevich kao i drugu protiv Grkinje Adamou. Medalju je osigurala slavljem u srazu s neugodnom Talijankom D Angelo da bi plasman u finale potvrdila pobjedom nad Turkinjom Deniz još jednom s 2:0 u rundama. U finalu je bolja bila Španjolka Diaz.

Treću medalju za splitski Marjan trećeg dana europskog kadetskog prvenstva donijela je Petra Uglešić do 33 kilograma. Petra je kao prvi nositelj bila slobodna u osmini finala da bi do odličja stigla pobjedom protiv Litvanke Montrimaite s 2:0 u rundama. Polufinale je bolja od Petre bila reprezentativka Mađarske Salim.

Nastupila je još i teškašica Maja Srhoj koja je nakon slavlja nad Grkinjom Vlachou u osmini finala zaustavljena u borbi za medalju od Izraelke Hajame s tijesnih 1:2 u rundama.

Rekordna je ovo godina za taekwondo klub Marjan koji je ove godine u svim uzrasnim kategorijama osvojio nevjerojatnih 20 medalja na svjetskom seniorskom prvenstvu, europskom seniorskom prvenstvu, olimpijskim igrama gluhih, europskom prvenstvu za mlađe seniore, svjetskom juniorskom prvenstvu te europskom kadetskom prvenstvu.