Leicester srušio Chelsea

0

Čudo zvano Leicester i dalje je na vrhu Premiershipa nakon pobjede protiv Chelsea s 2:1. Strijelci? Naravno, Vardy i Mahrez! Chelsea je sve bliže dnu ljestvice.

U posljednjoj utakmici 16. kola, Chelsea je imao jalovu dominaciju (posjed 65-35, korneri 8-1), a Leicester preciznije pucao (9-9 ukupno, 5-3 u okvir). Mahrez je u 34. minuti ubacio s desne strane, Vardy je pravovremeno utrčao u kazneni prostor i desnom nogom sproveo loptu u mrežu nemoćnog Courtoisa. U 48. minuti je Albrighton ubacio, Mahrez primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, pored Azpilicuete pronašao prostor za udarac i precizno ljevicom pogodio suprotne rašlje. Mourinho je bacio sve karte u napad, uveo Fabregasa i Remya umjesto Terrya i Oscara, a baš je Loic Remy u 77. minuti, na ubačaj Pedra s desnog krila, glavom s 5 metara postavio konačan omjer. Chelsea ipak nije uspio izbjeći već 9. prvenstveni poraz – više imaju samo Sunderland (10) i Aston Villa (12)!

Poredak: Leicester 35, Arsenal 33, Manchester City 32, Manchester United 29, …, Chelsea 15, Swansea 14, Norwich 14, Sunderland 12, Aston Villa 6 bodova.

Ljestvica strijelaca: Jamie Vardy (Leicester) 15, Romelu Lukaku (Everton) 12, Riyiad Mahrez (Leicester) 11 golova.